דוגמאות

הפער הדיגיטלי ואוריינות דיגיטלית בקרב קשישים בישראל – סקירה

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

בן נתן, א. (2017). הפער הדיגיטלי ואוריינות דיגיטלית בקרב קשישים בישראל – סקירה. ירושלים: ג'ויינט ישראל – אשל.

2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

המושג "פער הדיגיטלי" מתייחס לפערי גישה ובקיאות בטכנולוגיה בין אוכלוסיות שונות. במקרה של קשישים בישראל, פער זה עשוי להשפיע על יכולתם לגשת למידע, לתקשר עם אחרים, ולהשתתף בחברה. בישראל, לקשישים יש סיכוי נמוך יותר מאשר לאוכלוסיות צעירות להיות בעלי גישה לטכנולוגיה, כולל מחשבים וטלפונים חכמים, וכן סיכוי נמוך להיות בקיאים בשימוש במכשירים ופלטפורמות דיגיטליים. פער זה יכול להוביל לתחושות של בידוד והדרה, כמו גם לקשיים בגישה לשירותים ומידע חיוניים.

כדי להתמודד עם הפער הדיגיטלי ולקדם אוריינות דיגיטלית בקרב קשישים בישראל, ארגונים קהילתיים וסוכנויות ממשלתיות פיתחו תוכניות שמטרתן ללמד מבוגרים כיצד להשתמש במכשירים דיגיטליים ובפלטפורמות, תוך התמקדות ביישומים שרלוונטיים לצרכים ולאינטרסים שלהם. בנוסף, הממשלה הקימה נקודות גישה ציבוריות, כגון ספריות ומרכזי קהילה, בהם מבוגרים יכולים לגשת למחשבים ולאינטרנט בחינם.

יוזמות כגון אלו ויודמות נוספות נועדו לגשר על הפער הדיגיטלי ולשפר את האוריינות הדיגיטלית בקרב הקשישים בישראל, ולאפשר להם גישה לשירותים חיוניים ולחיבור לאחרים בקהילה. עם זאת, נדרשים מאמצים מתמשכים כדי להבטיח שלמבוגרים תהיה גישה לטכנולוגיה, למשאבים ולמיומנויות שהם צריכים כדי להשתתף באופן מלא בעולם הדיגיטלי.

מאמר זה סוקר מחקרים וסקרים בתחום האוריינות הדיגיטלית בקרב קשישיל בישראל, וכן סוקר את היוזמות השונות, לצד אלה של הג'ויינט, לטיפוח אוריינות דיגיטלית בקרב קשישים בישראל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Frailty in elderly people

שבריריות היא מצב נפוץ בקרב מבוגרים המאופיין בירידה בתפקוד הפיזי והקוגניטיבי. שבריריות מוגדרת לעיתים קרובות כמצב של פגיעות מוגברת ללחצים, כגון מחלות או פגיעות, בשל

לצפיה ←