דוגמאות

השפעות קצרות וארוכות טווח של גירושין על ילדים

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

לוי-שיף, ר. (2018). השפעות קצרות וארוכות טווח של גירושין על ילדים. פסיכואקטואליה, אפריל 2018, 15-27.

2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

גירושי הורים הנם אירוע מכונן בחיי הילדים ויכולים להשפיע עליהם באופן חיובי או שלילי בצורה קצרת וארוכת טווח. השפעות של הגירושין על ילדים מגוונות ויש להן סיבות שונות.

השפעות קצרות טווח עשויות לכלול אי ודאות וחרדה – ילדים עשויים להרגיש אי ודאות וחרדה כלפי העתיד; הפרעות רגשיות – ילדים עשויים להרגיש עצבניים, עצובים, ומבודדים, הם עשויים גם להפגין ירידה בביטחון עצמי ולהיות פחות סובלניים; פגיעה בלימודים – ילדים עשויים לחוות ירידה בביצועים אקדמיים כגון ירידה בציונים, ירידה במוטיבציה ללמידה, וקשיים בהתרכזות.

השפעות ארוכות טווח יכולות לכלול מגוון בעיות רגשיות ופסיכולוגיות – ילדים עשויים לפתח בעיות רגשיות ופסיכולוגיות, כמו דכאון וחרדה, התמודדות לא יעילה עם מצבי מתח; בעיות בקשרים חברתיים וזוגיים; בעיות בקשר עם ההורה; בידוד חברתי ועוד.

מאמר זה סוקר את המודלים התיאורטיים המסבירים את ההשפעות של גירושי ההורים על הילדים.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ילדים מתגרשים מהוריהם?!

ניכור הורי הוא מונח המתייחס לפעולות מכוונות או לא מכוונות של הורה אחד להפנות את ילדו נגד ההורה השני, אשר לעיתים קרובות מביאות לניכור של

לצפיה ←

Divorce and Health: Beyond Individual Differences

השפעת הגירושין על הבריאות יכולה להיות מורכבת ועשויה להשתנות בהתאם למגוון גורמים כגון גיל, מין, מצב סוציו-אקונומי, ומצבים בריאותיים קיימים. המחקר בנושא העלה מצאים שונים.

לצפיה ←