דוגמאות

Contemporary Children's Literature Recommendations for Working with Preadolescent Children of Divorce

המלצות מספרות ילדים עכשווית לעבודה עם ילדים להורים גרושים

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

McMillen, P. S., & Pehrsson, D. E. (2010). Contemporary children’s literature recommendations for working with preadolescent children of divorce. Journal of Children’s Literature, 36(2), 27.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

ביבליותרפיה, השימוש בספרות ובספרים ככלי טיפולי, יכולה להיות מועיל לעבודה עם ילדים לפני גיל ההתבגרות של גירושין. לטיפול ביבליותרפי מספר יתרונות אפשריים עבור ילדים שהוריהם התגרשו.

ביבליותרפיה מספקת תמיכה רגשית ומרחב בטוח ותומך לילדים לחקור ולבטא את רגשותיהם הקשורים לגירושין. ספרים יכולים לתאר דמויות וסיטואציות שמהדהדות עם החוויות שלהם, מאששות את הרגשות שלהם ועוזרות להם להרגיש מובנים.

ספרים יכולים להציג דמויות המנווטות דרך אתגרים ומוצאות דרכים להתמודד ולהסתגל. על ידי קריאה על דמויות שמתגברות על מצוקה, ילדים יכולים לקבל תחושה של העצמה, חוסן, ותקווה. הם עשויים לפתח אמונה ביכולתם לנווט דרך האתגרים שלהם.

ביבליותרפיה מציעה הזדמנויות לילדים לרכוש הבנה טובה יותר של בעיות הקשורות לגירושין. ספרים יכולים להסביר גירושין בדרכים מותאמות גיל, לפרק ולבחון רגשות מורכבים, ולטפל בחששות משותפים או שאלות שיש לילדים. הבנה זו יכולה להקל על הבלבול והחרדה מהמצב המשפחתי החדש.

באמצעות ספרות, ילדים יכולים ללמוד ולהזדהות עם דמויות אשר משתמשות באסטרטגיות התמודדות יעילות כדי לנהל את הרגשות שלהם ולהתאים את עצמם לשינויים. ספרים יכולים לספק כלים מעשיים והצעות להתמודדות עם מצבים קשים וניווט ביחסים עם ההורים או עם בני משפחה אחרים.

בנוסף, ספרים יכולים לשמש כגשר לתקשורת בין ילדים למטפלים או למטפלים. דיון בנושאים, בדמויות ובאירועים בספרים יכול לספק נקודת פתיחה לשיחות על הרגשות, החוויות והדאגות של הילד עצמו. הקריאה יכולה ליצור שפה משותפת לדיון על נושאים קשים.

במאמר זה החוקרות ממליצות על ספרי ילדים מן הספרות העכשיווית לסיוע בטיפול בילדי גירושין בני 8-12. הספרים נבחרו על פי קריטריונים של כלי ההערכה הביבליותרפית וקריטריונים מחקריים נוספים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ילדים מתגרשים מהוריהם?!

ניכור הורי הוא מונח המתייחס לפעולות מכוונות או לא מכוונות של הורה אחד להפנות את ילדו נגד ההורה השני, אשר לעיתים קרובות מביאות לניכור של

לצפיה ←

המלכה בודדה, המלך ירד מנכסיו: שבירת קונבנציות בארבעה משירי הילדים של נורית זרחי לאור הפואטיקה של המעשייה העממית

נורית זרחי היא משוררת וסופרת ישראלית אשר ידועה בשירתה החדשנית ומלאת התובנה לילדים. שירתה של זרחי לילדים מאופיינת בפשטות, בהירות ועומק רגשי. עבודותיה חוקרות לעיתים

לצפיה ←