דוגמאות

Damsels and Heroines: The Conundrum of the Post-Feminist Disney Princess

עלמות וגיבורות: בעיתה של נסיכת דיסני הפוסט-פמיניסטית

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Stover, C. (2013). Damsels and heroines: The conundrum of the post-feminist Disney princess. LUX: A Journal of Transdisciplinary Writing and Research from Claremont Graduate University, 2(1), 29.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

מאמר איכותני שדן בשינויים החברתיים של התפיסות של נסיכות דיסני בראי אידיאולוגיה פוסט-פמיניסטית והגל הפמיניסטי החדש.

פוסט-פמיניזם הוא מונח שמתייחס בדרך כלל למצב תרבותי, פוליטי וחברתי שבו המטרות של הפמיניזם הושגו במידה רבה, וישנה אמונה ששוויון מגדרי כבר הושג במידה רבה. המונח פוסט-פמיניזם משמש לעיתים קרובות לתיאור חברה שבה הפמיניזם נתפש כבלתי רלוונטי או לא הכרחי מכיוון ששוויון בין המינים כבר הושג. במונחים של נסיכות דיסני, הרעיון של פוסט-פמיניזם יכול להציע שהדמויות וגם היצירות שבהן הן מופיעות, לא חייבות לשקף או להנציח תפקידי מגדר מסורתיים, ובמקום זאת להציע ייצוגים מתקדמים יותר, מעצימים יותר של נשיות. חלק מהאנשים עשויים לטעון כי נסיכות דיסני מסוימות, במיוחד אלה מתוך סרטים עדכניים יותר, מגלמות אידיאלים פוסט-פמיניסטיים ומספקת מודלים חיוביים לחיקוי עבור בנות צעירות. עם זאת, אחרים עשויים לטעון שהדמויות הללו עדיין משקפות את התפקידים המגדריים המסורתיים ואת הציפיות המסורתיות מהמגדר, וכי התכנים התקשורתיים של דיסני לא אימצו לחלוטין את האידיאלים הפוסט-פמיניסטיים.

המחקר הנוכחי בוחן את השינויים תרבותיים בפופולריות של נסיכת דיסני בתרבות האמריקאית, ובמיוחד בהתעוררות הפוסט-מודרנית המחודשת, כמו גם את היחסים המורכבים בין הייצוגים המאוחרים של נשים בסרטים של דיסני בשנות התשעים לבין האידאולוגיה הפוסט-פמיניסטית.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

The Scope of Orientalism / Edward Said

"אוריינטליזם" מאת אדוארד סעיד היא יצירה פורצת דרך ובעלת השפעה רבה, המציעה בחינה ביקורתית של האופן שבו המזרח מיוצג ונתפס על ידי המערב. באמצעות ניתוח

לצפיה ←