דוגמאות

Divorce and Health: Beyond Individual Differences

גירושין ובריאות: מעבר להבדלים אינדיווידואלים

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Sbarra, D. A., Hasselmo, K., & Bourassa, K. J. (2015). Divorce and health: Beyond individual differences. Current directions in psychological science, 24(2), 109-113.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

השפעת הגירושין על הבריאות יכולה להיות מורכבת ועשויה להשתנות בהתאם למגוון גורמים כגון גיל, מין, מצב סוציו-אקונומי, ומצבים בריאותיים קיימים. המחקר בנושא העלה מצאים שונים. לדגומא, גירושין נקשרו לסיכון מוגבר לבעיות נפשיות כגון דיכאון וחרדה. הדבר יכול להיות נכון במיוחד בשנים הראשונות לאחר הגירושין, כאשר אנשים עלולים לחוות רגשות של אבל, אובדן וחוסר וודאות. לצד זאת, לגירושין יכולה להיות גם השפעה על בריאות הגוף. מחקרים הראו כי גרושים עלולים להיות בסיכון גבוה יותר לפתח מצבים בריאותיים כרוניים כגון מחלות לב, סוכרת וסרטן. סיבות אפשריות לכך הן שילוב של לחץ, שינויים באורח החיים, ושינויים ברשתות תמיכה חברתית.

מעבר לכך, גירושין יכולים להוביל לשינויים בהתנהגויות הבריאות כגון עישון, שתייה, ופעילות גופנית. לדוגמה, אנשים עשויים לפתח סיכויים גבוהים יותר לעשן או לעסוק בהתנהגויות לא בריאות אחרות כמנגנון התמודדות עם הקושי לאחר גירושין.

בעוד שההשפעות המיידיות של גירושין על בריאות מתועדות היטב, יש פחות מחקר על ההשפעות ארוכות הטווח. מחקרים מסוימים מצביעים על כך שההשפעות השליליות של גירושין בבריאות עשויות לרדת עם הזמן, במיוחד אם האדם מוצא מנגנוני תמיכה והתמודדות חברתיים לאחר הגירושין.

ככלל, לגירושים יכולים להיות השפעות קצרות טווח וארוכות טווח על הבריאות, והשפעות אלו יכולות להיות מושפעות על ידי מגוון של גורמים. עבור אנשים שעוברים גירושים, חשוב לשים בראש סדר העדיפויות את בריאות הגופנית והנפשית שלהם, ולחפש משאבים ותמיכה שיעזרו להם לנווט בתקופה מאתגרת זו.

מחקר זה מבקש ליישב את הסתירה לכאורה בין ההשלכות השליליות האפשריות של גירושין לבין העובדה שרוב האנשים עוברים את הגירושין בשלום.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ילדים מתגרשים מהוריהם?!

ניכור הורי הוא מונח המתייחס לפעולות מכוונות או לא מכוונות של הורה אחד להפנות את ילדו נגד ההורה השני, אשר לעיתים קרובות מביאות לניכור של

לצפיה ←

אינטליגנציה רגשית ודימויי גוף: הצצה לעולמם של בוגרים צעירים – הקשר בין אינטליגנציה רגשית, חשיפה לתוכני תמונות בפייסבוק ודימוי גוף בקרב בוגרים צעירים

הקשר בין אינטליגנציה רגשית, החשיפה לתכנים במדיה חברתית ודימוי גוף בקרב צעירים יכול להיות מורכב ורב-גוני. אינטליגנציה רגשית מתייחסת ליכולת לזהות, להבין ולנהל את רגשותיו

לצפיה ←