דוגמאות

Talking about the Past, Locating It in the Present: The Second Generation from Refugee Backgrounds Making Sense of Their Parents’ Narratives, Narrative Gaps and Silences

מדברים על העבר, מאתרים אותו בהווה: דור שני לפליטים מנסים להבין את הנרטיבים, את פערי הנרטיב ואת השתיקות של הוריהם

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Bloch, A. (2018). Talking about the past, locating it in the present: The second generation from refugee backgrounds making sense of their parents’ narratives, narrative gaps and silences. Journal of Refugee Studies, 31(4), 647-663.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

בני הדור השני מרקע של פליטים מתמודדים עם אתגרים ייחודיים בהבנת הנרטיבים והשתיקות של הוריהם. אלה נולדים או גדלים בדרך כלל במדינה חדשה, מנותקים ממדינת המוצא ומהתרבות של הוריהם. הם גדלים עם הסיפורים והחוויות שהועברו להם על ידי הורי הפליטים שלהם, שיכולים לעצב משמעותית את הזהות שלהם ולהבין את ההיסטוריה של המשפחה שלהם. הם עם העברת הנרטיבים והשתיקות הבין-דורית. הם יורשים את החוויות, הטראומה, והזיכרונות של הוריהם, גם אם הם עצמם לא חוו את האירועים באופן ישיר. הנרטיבים והשתיקות הללו הופכים לחלק בלתי נפרד מזהותם המשפחתית ויכולים להשפיע על תחושת העצמי שלהם.

במחקר איכותני זה החוקרת בדקה כיצד דור שני לפליטים מוייטנאם וסרילנקה ולפליטים כורדים מטורקיה, שחיים כיום באנגליה, מפרשים ומתמודדים עם הסיפורים והשתיקות של הוריהם לגבי עברם וכיצד הם מהדהדים בחייהם שלהם. הרקע התאורטי למחקר מתבסס במידה רבה על החקר של התמודדות ניצולי השואה וחקר הטראומה שהתפתח לאחר ובעקבות השואה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

The Scope of Orientalism / Edward Said

"אוריינטליזם" מאת אדוארד סעיד היא יצירה פורצת דרך ובעלת השפעה רבה, המציעה בחינה ביקורתית של האופן שבו המזרח מיוצג ונתפס על ידי המערב. באמצעות ניתוח

לצפיה ←

Some principles of stratification / Davis and Moore

המאמר הקלאסי של דיוויס ומור על ריבוד חברתי. דייוויס ומור היו סוציולוגים שתרמו רבות למחקר האי-השוויון החברתי והריבוד החברתי. קינגסלי דייוויס (בנאגלית: Kingsley Davis) (1908-1997)

לצפיה ←