דוגמאות

Psychological effects of forest environments on healthy adults: Shinrin-yoku (forest-air bathing, walking) as a possible method of stress reduction

השפעות פסיכולוגיות של סביבה מיוערת על בוגרים בריאים: שינרין-יוקו (טבילה באוויר יער והליכה) כשיטה אפשרית להפחתת לחץ

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Morita, E., Fukuda, S., Nagano, J., Hamajima, N., Yamamoto, H., Iwai, Y., … & Shirakawa, T. J. P. H. (2007). Psychological effects of forest environments on healthy adults: Shinrin-yoku (forest-air bathing, walking) as a possible method of stress reduction. Public health, 121(1), 54-63.‏

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

השפעות פסיכולוגיות של סביבות יער על מבוגרים בריאים: Shinrin-yoku (רחצה באוויר יער, הליכה) כשיטה אפשרית להפחתת מתח. מחקר כמותי על ההשפעה של תרגול שינרין-יוקו על מידת העויינות, הדיכאון והחיוניות בקרב 498 משתתפים.

שינרין-יוקו (באנגלית: Shinrin-yoku) הוא מונח ביפנית שפירושו "רחצת יער", ומתייחס לפרטיקה של שהייה בטבע המפעילה את כל החושים במטרה לקדם רווחה פיזית ונפשית. Shinrin-yoku מבוססת על הרעיון כי לבילוי זמן בטבע יכולים להיות מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, פסיכולוגיים ופיזיולוגיים, כולל הפחתת מתח, שיפור מצב הרוח, ותחושות מוגברת של רוגע ורגיעה. ישנן כמה ראיות מדעיות שתומכות ביתרונות של שירין-יוקו. לדוגמה, מחקרים הראו כי בילוי זמן בטבע יכול להפחית את רמות הורמון הלחץ קורטיזול, להוריד את לחץ הדם, ולשפר את הרווחה הכללית. נמצא גם שהחשיפה לטבע משפרת את מצב הרוח ומקטינה תסמינים של דיכאון וחרדה. בנוסף, shinrin-yoku יכול לקדם תחושה של חיבור לעולם הטבע, אשר יכולה להיות מועילה לבריאות הנפש ולרווחה הכללית. באופן כללי, שינרין-יוקו ושיטות עבודה אחרות המבוססות על טבע יכולות להיות דרך פשוטה ויעילה לשיפור בריאות הנפש והרווחה. עם זאת, היתרונות הספציפיים של שירין-יוקו עשויים להשתנות בהתאם לחוויות הפרט ולנסיבות ספציפיות.

מטרת המחקר הנוכחי היא לבדוק באופן אמפירי את ההשפעות של תרגול Shinrin-yoku על מדדים שונים של רווחה נפשית בקרב מבוגרים בריאים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

The Effects of Divorce on Children

גירושין יכולים להיות בעלי השפעה משמעותית על הרווחה הרגשית, החברתית והפסיכולוגית של הילדים. ילדים עלולים לחוות מגוון רחב של רגשות, כולל עצב, כעס, בלבול וחרדה.

לצפיה ←