דוגמאות

אודות אתר אקדמג'יק

אתר אקדמג'יק הוקם בשל הקושי של חוקרים באקדמיה ושל סטודנטים לאתר מאמרים אקדמיים רלוונטיים למחקרים שלהם ולעבודות שלהם. מנועי חיפוש כמו גוגלסקולר ואחרים מוגבלים למאמרים באנגלית, אך לפעמים נושא המחקר מחייב שימוש גם במאמרים בעברית. יתרה מכך, מנועי חיפוש אחרים מניבים תוצאות רבות שאינן נגישות, כגון מאמרים שחסומים בחומת תשלום גבוהה, ואפילו מאמרים שאינם נגישים כלל. אתר אקדמג'יק פותר בעיות אלה על ידי כך שהוא מציג מאמרים בגישה חופשית בלבד (open access), אשר כולם ניתנים להורדה כקבצי pdf לנוחות החוקרים והסטודנטים.

בנוסף לכך, לאתר אקדמג'יק יתרונות חשובים נוספים: האתר מאפשר לחפש מאמרים באנגלית ובעברית יחד, לפי נושא בעברית, קסם! אין צורך לאתר את שם הנושא באנגלית ולחפש בנפרד מאמרים באנגלית, אקדמג'יק מאפשר לכם להזין נושא בעברית ולמצוא מאמרים רלוונטיים באנגלית, בעברית, או גם וגם, לבחירתכם!

פיצ'ר נוסף ומרתק של אתר אקדמג'יק הוא שהאתר מאפשר לחפש מאמרים בגישה חופשית גם לפי הקורס או המוסד האקדמי שבו אם נלמדים. כך אם אתם לומדים בקורס מסויים או במוסד אקדמי מסויים, באפשרותכם למצוא גישה חופשית למאמרים הנלמדים באותה אוניברסיטה או באותו קורס.

כלי נוסף שאתר אקדמג'יק מאפשר הוא איתור בקליק אחד של דוגמאות לפרקים שאתם צריכים. בעיקר סטודנטים אבל גם אנשי מחקר צריכים לעתים קרובות דוגמאות לפרקים מהסוג שהם כותבים. לדוגמא, חוקרת שכותבת כרגע את המבוא למחקר שלה, ונניח שמדובר במחקר איכותני, מעוניינת לראות איך נראים פרקי מבוא של מחקרים איכותניים, כדי ללמוד מכך לצורך כתיבת המבוא. אתר אקדמג'יק מאפשר לה למצוא בקלות דוגמאות למבואות במחקרים איכותניים, כדי להשלים בקלות ובהצלחה את תהליך הכתיבה. באופן דומה אם סטודנט כותב עבודה סמינריונית והוא נתקע בפרק השיטה והוא זקוק לדוגמאות לפרק שיטת מחקר במחקר כמותי, אתר אקדמג'יק מאפשר לו למצוא בקלות מאמרים שכוללים דוגמאות לפרקים כאלו.

אחד הפיצ'רים השימושיים ביותר באתר אקדמג'יק הוא שהוא מאפשר הזמנת סיכומים של המאמרים בקליק. מצאתם מאמר רלוונטי למחקר שלכם או לעבודה שלכם, אבל אין לכם זמן לקרוא את כל המאמר? אין בעיה. מתחת למאמר מופיע כפתור שמאפשר לכם להזמין סיכום של המאמר. אתר אקדמג'יק יחפש עבורכם האם כבר קיים סיכום של המאמר באחד ממאגרי הסיכומים (החיפוש במאגרים איכותיים בלבד). אם סיכום כבר קיים באחד המאגרים, אתר אקדמג'יק יפנה אותכם למאגר הרלוונטי לרכישת הסיכום. אם לא אותר סיכום – ייפתח טופס הזמנה שבאמצעותו תוכלו להזמין סיכום בעברית של המאמר בהיקף שתבחרו.