דוגמאות

The Intensity of Motivation

עוצמת המוטיבציה

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Brehm, J. W., & Self, E. A. (1989). The intensity of motivation. Annual review of psychology, 40(1), 109-131.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

עוצמת המוטיבציה מתייחסת לרמת האנרגיה וההתלהבות שבן אדם משקיע כדי לשאוף למטרה או למשימה. היא משקפת את המידה שבה אדם מחויב ומעורב בפעילות מסוימת ואת כמות המאמץ שהוא מוכן להשקיע על מנת להשיג את יעדיו. ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על עוצמת המוטיבציה, למשל בהירות מטרה: ככל שהמטרה מוגדרת יותר וספציפית, כך סביר שאדם יהיה יותר בעל מוטיבציה לרדוף אחריה.

גורמים נוספים הם מסוגלות ואוטונומיה: כאשר אדם מרגיש כשיר ובעל יכולת ומסוגלות בתחום מסוים, סביר יותר להניח כי הוא יהיה בעל מוטיבציה גבוהה להשיג מטרות קשורות. אדם שחש כי יש לו שליטה על פעולותיו ועל החלטותיו שלו, סביר יותר שהוא יהיה בעל מוטיבציה גבוהה להשיג את מטרותיו.

כמו כן, כאשר אדם מאמין שמטרה או משימה היא בעלת משמעות ורלוונטית לערכים או לאינטרסים האישיים שלו, סביר יותר להניח שהוא יהיה בעל מוטיבציה גבוהה לרדוף אחריה. בנוסף נמצא כי מוטיבציה פנימית היא חזקה יותר ממוטיבציה חיצונית: כאשר אדם מוּנָע באופן מהותי, כלומר הוא מונע על ידי גורמים פנימיים כגון עניין אישי, הנאה, או תחושה של הישג, הוא בדרך כלל מונע באופן אינטנסיבי יותר מאשר אדם המונע מתגמולים חיצוניים או לחץ.

באופן כללי, עוצמת המוטיבציה יכולה להשתנות בהתאם לפרט ולנסיבות הספציפיות, אבל היא משחקת תפקיד קריטי בהנעת התנהגות ועזרה לאנשים להשיג את מטרותיהם. מאמר סקירה זה עוסק בקשרים השונים בין קושי ואתגר לעוצמת המוטיבציה, ונעזר בממצאים מחקרים שונים בכדי לבסס את טענתו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Motivation in Music Teaching and Learning

כדי לשמור על מעורבות התלמידים בלימודי מוזיקה, כדי ללמוד את היסודות של סולמות וארפג'ים, מורים למוזיקה חייבים תמיד להיות ערניים למה שמניע תלמידים ואיך ליישם

לצפיה ←

Collective Memory

זיכרון קולקטיבי הוא מונח המתייחס לזיכרונות משותפים, חוויות וידע אשר מועברים מדור לדור, בתוך קבוצה חברתית מסוימת. זוהי דרך שבה אנשים מתאחדים כדי ליצור תחושה

לצפיה ←