דוגמאות

Reform ripples: The role of recontextualization in scaling up

אדוות של רפורמות: התפקיד של הענקת הקשר מחדש בהרחבת ההשפעה של רפורמות

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

2 - תשלום
3 - אישור הזמנה

התערבויות חינוכיות יכולות להשפיע באופן נרחב על המחוזות בהם הן מיושמות, מעבר לתוצאות המיועדות להן. ההשפעות החיוביות האפשריות כוללות צמיחה כלכלית משופרת, מעורבות קהילתית מוגברת, תרבות בית ספר משופרת ויכולת העברה של שיטות עבודה מומלצות למחוזות אחרים. התערבויות אלו יכולות להוביל גם לשיפורים ארוכי טווח בהצלחת התלמידים ולצמצום הפערים החברתיים-כלכליים. עם זאת, יש לקחת בחשבון השפעות שליליות פוטנציאליות, כגון השלכות לא מכוונות, אתגרי הקצאת משאבים, התנגדות לשינויים והצורך לאזן בין תוצאות קצרות טווח לבין קיימות לטווח ארוך. בסך הכל, התערבויות חינוכיות מוצלחות יכולות להביא לשינויים חיוביים במערכת החינוך ובקהילה.

מאמר זה בוחן כיצד התערבויות חינוכיות משפיעות על המחוזות שהן מיושמות בהן מעבר להשפעות המכוונות והצפויות. החוקרים מכנים את ההשפעות של ההתערבויות במעגלים רחבים יותר של המחוז "אדוות", אותן הן בחנו באמצעות ראיונות, תצפיות ושיחות בהיקף נרחב. מניתוח אדוות אלה עולה טענתם כי הן מהוות היבט חשוב של התערבויות חינוכיות ויש להקדיש להן מחשבה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כמה מחשבות על הוראה

אחד הדברים הכי חשובים בלמידה הוא התשוקה ללמוד. מחקרים לכל שנות חקר החינוך הראו באופן עקבי שללא סקרנות וללא תשוקה ללמוד, קשה מאוד ללמוד וגם

לצפיה ←