דוגמאות

#BoPo on Instagram: An experimental investigation of the effects of viewing body positive content on young women’s mood and body image

האשטאג בו-פו באינסטגרם: חקירה ניסויית של השפעות הצפייה בתוכן בגישת הגוף החיובי (בודי פוזיטיב) על מצב הרוח ודימוי הגוף של נשים צעירות

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Cohen, R., Fardouly, J., Newton-John, T., & Slater, A. (2019). # BoPo on Instagram: An experimental investigation of the effects of viewing body positive content on young women’s mood and body image. New Media & Society, 21(7), 1546-1564.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

צפייה בתוכן גוף חיובי יכולה להשפיע לטובה על מצב הרוח של נשים צעירות ועל דימוי הגוף שלהן. תוכן גוף חיובי (בודי פוזיטיב) מקדם קבלה, הכללה חברתית, ואהבה עצמית ללא קשר לצורה או לגודל הגוף. כאשר נשים צעירות רואות תוכן שכזה, הוא יכול לרומם את מצב רוחן, להגביר את רגשות הקבלה העצמית, ולחזק את רווחתן הכללית. חשיפה לתכנים בגישת הגוף החיובי יכול לסייע נגד רגשות שליליים הקשורים לאי שביעות רצון גופנית או ללחץ חברתי כדי לעמוד בסטנדרטים של יופי לא מציאותיים.

תוכן גוף חיובי מעודד אנשים להעריך ולחגוג סוגי גוף שונים. על ידי חשיפת מגוון רחב של גופים ואיתגור האידיאלים של יופי קונבנציונלי, הוא יכול לסייע לנשים צעירות לפתח דימוי גוף חיובי יותר. הן ירגישו יותר בטוחות, מרוצות, ומקבלות את גופן, מתוך הכרה בכך שיופי מגיע בצורות שונות.

תוכן חיובי של הגוף לעיתים קרובות מדגיש את הייחודיות ואת האינדיבידואליות של הגוף. על ידי העברת המוקד מהשוואה וטיפוח לקבלה עצמית, הדבר יכול להפחית את ההשפעות השליליות של השוואה חברתית. נשים צעירות עשויות להרגיש פחות לוחצות על מנת לעמוד בסטנדרטים של יופי צר ולחוות תחושה של שחרור מציפיות לא מציאותיות.

עם זאת, השפעות של צפייה בתוכן חיובי בגוף יכולות להשתנות בין אנשים, וגורמים אחרים כגון הערכה עצמית, תמיכה חברתית, וחוויות אישיות יכולים להשפיע על התוצאות. בנוסף, חשוב לוודא שהתוכן החיובי של הגוף הוא כוללני, מכובד ומייצג של מגוון זהויות כדי למקסם את ההשפעה החיובית שלו על מצב הרוח של נשים צעירות ועל דימוי הגוף.

המחקר הנוכחי נועד לחקור את השפעת הצפייה בפוסטים של גוף חיובי באינסטגרם על מצב הרוח של נשים צעירות ועל דימוי הגוף שלהן. המשתתפות היו 195 נשים צעירות (בגילאי 18-30) אשר חולקו באופן אקראי לצפייה באחד משלשה סוגי פוסטים באינסטגרם: כאלה המעודדים את הגוף החיובי, נייטרליים, וכאלה המאדירים את אידיאל הרזון. לאחר הצפייה בפוסטים, ענו המשתתפות על שאלונים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אינטליגנציה רגשית ודימויי גוף: הצצה לעולמם של בוגרים צעירים – הקשר בין אינטליגנציה רגשית, חשיפה לתוכני תמונות בפייסבוק ודימוי גוף בקרב בוגרים צעירים

הקשר בין אינטליגנציה רגשית, החשיפה לתכנים במדיה חברתית ודימוי גוף בקרב צעירים יכול להיות מורכב ורב-גוני. אינטליגנציה רגשית מתייחסת ליכולת לזהות, להבין ולנהל את רגשותיו

לצפיה ←