דוגמאות

Collective Memory

זיכרון קולקטיבי

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Wertsch, J. V. (2009). Collective memory. In Boyer, P., & Wertsch, J. V. (Eds.), Memory in mind and culture (pp. 117-137). Cambridge: Cambridge University Press.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

זיכרון קולקטיבי הוא מונח המתייחס לזיכרונות משותפים, חוויות וידע אשר מועברים מדור לדור, בתוך קבוצה חברתית מסוימת. זוהי דרך שבה אנשים מתאחדים כדי ליצור תחושה של זהות, תרבות והיסטוריה. זיכרון קולקטיבי מעוצב ומושפע מגורמים שונים, לרבות אירועים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים.

אחד ממאפייני המפתח של הזיכרון הקולקטיבי הוא שהוא אינו ישות יחידה וקבועה, אלא כזו שמתפתחת ומשתנה עם הזמן. הסיפורים שבונים אותה עוצבו על ידי גורמים שונים, כולל חוויות אישיות, סיפורים, פרקטיקות תרבותיות ואירועים היסטוריים. הזיכרון הקולקטיבי ממלא תפקיד חשוב בעיצוב הזהות החברתית והתרבותית. הוא עוזר לאנשים להתחבר עם העבר שלהם, להבין את ההווה שלהם, ולדמיין את העתיד שלהם. באמצעות זיכרון קולקטיבי, אנשים יכולים לקבל תחושה של שייכות, ערכים משותפים, ומטרה משותפת.

עם זאת, זיכרון קולקטיבי יכול להיות גם נתון לעיוות, מניפולציה ופרשנות סלקטיבית. לקבוצות שונות יכולות להיות גרסאות שונות של אותם אירועים וזכרונות יכולים להתעצב על ידי גורמים פוליטיים או אידאולוגיים. יתר על כן, זיכרון קולקטיבי יכול להיות מושפע מהסיפורים הדומיננטיים של בעלי הכוח, שיכולים לדחוק או למחוק את החוויות של קבוצות אחרות.

ככלל, זיכרון קולקטיבי הוא תופעה מורכבת ורבת פנים, תופעה חוצת דיספלינות ואין תמימות דעים לגבי הגדרתה. במאמר זה, סוקר החוקר את הגישות השונות – ולעתים מנוגדות – בנושא זכרון קולקטיבי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Motivation in Education

  מוטיבציה היא גורם חיוני בחינוך שמשפיע על ההצלחה של תלמידים בעיסוקיהם האקדמיים. היא ממלאת תפקיד מכריע בקביעת רמת המעורבות, ההתמדה והביצועים הכוללים של התלמידים.

לצפיה ←

The Intensity of Motivation

עוצמת המוטיבציה מתייחסת לרמת האנרגיה וההתלהבות שבן אדם משקיע כדי לשאוף למטרה או למשימה. היא משקפת את המידה שבה אדם מחויב ומעורב בפעילות מסוימת ואת

לצפיה ←