דוגמאות

Every (Insta)gram counts? Applying cultivation theory to explore the effects of Instagram on young users’ body image

כל (אינסטה)גרם נחשב? שימוש בתאוריית הטיפוח לחקירת ההשפעות של אינסטגרם על דימוי הגוף של משתמשים צעירים

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Stein, J. P., Krause, E., & Ohler, P. (2021). Every (Insta) Gram counts? Applying cultivation theory to explore the effects of Instagram on young users’ body image. Psychology of popular media, 10(1), 87.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

לגלישה מרובה ברשתות חברתיות יכולות להיות השפעות משמעותיות על תדמית הגוף של משתמשים צעירים, ובייחוד של נשים צעירות. היא מקדמת סטנדרטים אידיאליים ולא מציאותיים של יופי, מעודדת השוואה חברתית, ועלולה להוביל לאי שביעות רצון מהגוף ולהערכה עצמית נמוכה. פילטרים, כלי עריכה ומשפיענים תורמים להשפעה שלילית זו. בריונות רשת ובושה גופנית גם הן נפוצות ברשתות החברתיות. אמנם הרשתות גם מספקות מקום לתנועות ה"בודי-פוזיטיב" המקדמות קבלה ואהבה עצמית, אך לא בטוח שההשפעה מספקת בכדי להתעלות על ההשפעות השליליות.

המחקר הנוכחי נשען על תאוריית הטיפוח, שהנה חלק מתאוריית ההבנייה החברתית של המציאות, המתייחסת לתפקיד של תקשורת המונים בהבניית מציאות. המחקר בוחן את הרשת החברתית אינסטגרם כמערכת להבניית דימוי גוף של אדם צעיר. השתתפו בו 228 צעירים בגילאי 18 עד 34. המחקר בדק באופן שיטתי, באמצעות ניסוי ושאלונים, שלושה סדרים של הבנייה: שינויים בידע הקשור למשקל, גישות ועמדות, ומגבלות דיאטה בדיווח עצמי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כמה מחשבות על הוראה

אחד הדברים הכי חשובים בלמידה הוא התשוקה ללמוד. מחקרים לכל שנות חקר החינוך הראו באופן עקבי שללא סקרנות וללא תשוקה ללמוד, קשה מאוד ללמוד וגם

לצפיה ←