דוגמאות

חברת הלומדים – יש עתיד? / נסים ליאון

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

ליאון, נ. (2014). חברת הלומדים – יש עתיד?. אקדמות, 29, 129-144.

2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

המאמר של ניסים ליאון על העתיד של החברה החרדית כחברת לומדים.

הכיוונים העתידיים של הקהילה החרדית כ"חברת לומדים" הוא נושא מורכב הכפוף למגוון גורמים חברתיים, כלכליים ותרבותיים. ישנם מספר כיוונים אפשריים בהם יכולה הקהילה החרדית להתפתח בעתיד כחברת לומדים, וכמובן שלא ניתן לחזות בוודאות באיזו דרך תתפתח הקהילה בסופו של דבר. עם זאת, ניתן להצביע על כמה כיוונים אפשריים לעתיד החברה החרדית כחברת לומדים. אפשרות אחת היא שהציבור החרדי ימשיך לתת דגש ללימוד תורה במשרה מלאה וימשיך לתת עדיפות ללימוד תורה כחלק מרכזי בחיי הגברים בקהילה. בכיוון זה, תמשיך התמקדות בלימוד גמרא, יחד עם המשך קיומם ומומונם של המוסדות כגון הישיבות, הכוללים ועוד.

עם זאת, ייתכן גם כי שינויים כלכליים, פוליטיים ותרבותיים יביאו לכך שהקהילה החרדית תיאלץ להסתגל ולהתאים את הגישה שלה ללימוד תורה על מנת לתת מענה לצרכים ולדרישות המשתנים של העולם המודרני. כיוון זה יכול לכלול התמקדות רבה יותר בחינוך מעשי ומקצועי (בניגוד ללימוד תורה בלבד), כמו גם שילוב של עבודה ולימוד כדי לתת מענה לצרכים הכלכליים של משפחות החרדים. הכיוון העתידי של הקהילה החרדית כ"חברת לומדים" צפוי להיות מושפע ממגוון גורמים, ולא ניתן לחזור כיצד הקהילה תתפתח בשנים הקרובות.

במאמר, ליאון דן בכיווני ההתפתחות האפשריים של החברה החרדית כחברת לומדים, ומתמקד באילוצים העומדים בפני החברה החרדית בכל הנוגע להתמקדות בלימוד בלבד בקרב הגברים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך