דוגמאות

The influence of technology on the future of human resource management

השפעת הטכנולוגיה על עתיד ניהול משאבי האנוש

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Stone, D. L., Deadrick, D. L., Lukaszewski, K. M., & Johnson, R. (2015). The influence of technology on the future of human resource management. Human resource management review, 25(2), 216-231.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

הטכנולוגיה מעצבת את עתידו של ניהול משאבי האנוש (HRM) בדרכים שונות. היא יכולה לייעל תהליכי ניהול ביצועים ולהקל על קביעת מטרות, ומאפשרת מעקב אחר התקדמות על ידי סיפוק משוב רציף. ניהול משאבי אנוש מסתמך יותר ויותר על מודלים אנליטיים וחיזויים לחיזוי מגמות עתידיות, כגון שיעורי התשה, פערי כישורים וצרכי כוח עבודה. גישה זו המונעת על ידי נתונים מאפשרת קבלת החלטות יזומה.

כלי ניהול ביצועים יכולים לסייע בזיהוי שחקנים ותחומים מובילים לשיפור. בתחום הגיוס, פורטלים מקוונים וכלי בינה מלאכותית מייעלים תהליכי העסקה. כמו כן מאפשרת הטכנולוגיה למנהלי משאבי אנוש להשתמש בנתונים כדי לקבל החלטות מושכלות בנוגע לתכנון ולביצועים של כוח העבודה.

ניהול משאבי אנוש מתמקד כעת יותר בחוויית העובד ובמעורבות. הטכנולוגיה מאפשרת למנגנוני משוב בזמן אמת, סקרי עובדים וניתוח סנטימנט, ומאפשרת למשאבי אנוש לאמוד את שביעות הרצון של העובדים ולטפל בחששות באופן מיידי. כמו כן, שיפורים בכלי תקשורת ושיתוף פעולה אפשרו עבודה מרחוק וסידורי עבודה גמישים. מחלקות משאבי אנוש מסתגלות לניהול צוותים מבוזרים ופיתוח מדיניות המקדמת איזון בית עבודה. הטכנולוגיה יכולה גם לתמוך ביוזמות בריאות עובדים באמצעות מכשירים לבישים, אפליקציות בריאות, ושירותי טלרפואה. HRM יכול לקדם רווחת עובדים ולעקוב אחר מגמות בבריאות ובפרודוקטיביות.

מעבר לזה הטכנולוגיה חוללה מהפכה גם בתחום ההדרכה והפיתוח באמצעות פלטפורמות e-learning, מציאות מדומה (VR), סימולציות הדרכה, ומודולים למיקרו-למידה. HRM יכול להציע לעובדים חוויות לימוד מותאמות אישית בהתאם לצרכים ולמטרות שלהם.

הטכנולוגיה מביאה יתרונות רבים לתחום ניהול משאבי האנוש, אך היא גם מציגה אתגרים. מומחי משאבי אנוש חייבים לנווט בנושאים הקשורים לפרטיות נתונים, לשימוש אתי בבינה מלאכותית ולפוטנציאל ההטיה באלגוריתמים. איזון בין מגע אנושי ויעילות טכנולוגית הוא חיוני בייחוד בתחום זה.

המטרות העיקריות של מאמר זה הן לבחון את ההשפעות הנוכחיות של טכנולוגיה על תהליכי משאבי אנוש, לבחון את הספרות הקיימת בנושא, ולדון ביתרונות ובמגבלות הפוטנציאליות של שימוש במערכות אלה. בנוסף, מציעים החוקרים כיוונים למחקר עתידי וליישום מעשי של טכנולוגיה כדי להקל על תהליכי משאבי אנוש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך