דוגמאות

Effects of Green HRM Practices on Employee Workplace Green Behavior: The Role of Psychological Green Climate and Employee Green Values

השפעות של שיטות ניהול משאבי אנוש ירוק על התנהגות ירוקה של העובדים במקום העבודה: תפקידו של האקלים הפסיכולוגי הירוק והערכים הירוקים של העובדים

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Dumont, J., Shen, J., & Deng, X. (2017). Effects of green HRM practices on employee workplace green behavior: The role of psychological green climate and employee green values. Human resource management, 56(4), 613-627.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

ניהול משאבי אנוש ירוק (באנגלית: Green Human Resource Management) היא גישה אסטרטגית שמטרתה לשלב בין נוהלי קיימות ידידותיים לסביבה לבין פונקציות הליבה של ניהול משאבי אנוש. נושא זה כולל התאמת נוהלי HRM למחויבות של הארגון לאחריות סביבתית, טיפוח התנהגות ירוקה בקרב העובדים וקידום הקיימות במקומות העבודה. הרעיון של נמ"א ירוק מכיר בכך שהעובדים ממלאים תפקיד מכריע בקידום קיימות סביבתית בארגון.

להלן כמה דרכים בהן ניהול משאבי אנוש ירוק יכולים להשפיע על התנהגות ירוקה במקום העבודה של העובד:

גיוס וברירה ירוקה: נמ"א ירוק מתחיל בגיוס אנשים שיש להם נטייה חזקה לקיימות ולמודעות סביבתית. משאבי אנוש יכולים לכלול אישורים "ירוקים" ושיטות קיימות כקריטריוני בחירה שנועדו למשוך מועמדים בעלי דעות דומות.

פיתוח והכשרה ירוקה: משאבי אנוש יכולים לתכנן תוכניות הכשרה המתמקדות במודעות סביבתית, פרקטיקות קיימות, ובחשיבות של אימוץ התנהגות ירוקה במקום העבודה. זה יכול לכלול פעילות על שימור אנרגיה, הפחתת פסולת, ושיטות ידידותיות לסביבה.

תקשורת סביבתית: משאבי אנוש יכולים לסייע במסעות תקשורת ומודעות על היוזמות הירוקות של הארגון, לספק עדכונים שוטפים על ההשפעה של התנהגות ירוקה ושיתוף סיפורי הצלחה כדי לעורר השראה בעובדים.

ניהול ביצועים ירוק: שילוב מטרות ומדדים ירוקים בהערכות ביצועי העובד. הכרה ותגמול לעובדים אשר תורמים באופן פעיל למאמצי קיימות ומפגינים התנהגות ירוקה.

מעורבות והשתתפות עובדים: עידוד עובדים להשתתף באופן פעיל ביוזמות סביבתיות, כגון ועדות ירוקות או פרויקטים ידידותיים לסביבה, כדי להגדיל את תחושת הבעלות והמחויבות שלהם.

עיצוב סביבת עבודה ירוקה: מחלקת משאבי אנוש יכולה לעבוד עם מחלקות הרכש והתפעול כדי ליצור סביבות עבודה ידידותיות לסביבה המקדמות קיימות, כגון שימוש בתאורה חסכונית באנרגיה, תחנות מיחזור, והפחתת השימוש בנייר.

הסדרי עבודה גמישים: יישום הסדרי עבודה גמישים, כגון עבודה מהבית או בשבוע העבודה הדחוס, יכול להפחית את טביעת הרגל הפחמנית של העובדים על ידי מזעור הנסיעות וצריכת האנרגיה.

תמריצים להתנהלות ירוקה כגון מימון מלא של נסיעות בתחבורה ציבורית (לא רק לשם הגעה לעבודה), חברויות שיתוף אופניים, או מוצרים ידידותיים לסביבה.

על ידי שילוב יוזמות ירוקות לתוך מסגרת עבודה של משאבי אנוש, ארגונים יכולים לטפח תרבות של מודעות סביבתית ולעודד עובדים לאמץ התנהגות ירוקה גם בעבודה וגם בחיים האישיים שלהם. נמ"א ירוק עשוי לא רק לתרום לסביבה, אלא גם יכול להוביל לשיפור המעורבות, הפרודוקטיביות והמוניטין הארגוני של העובדים, שכן יותר אנשים מחפשים לעבוד עבור חברות אחראיות לסביבה.

המחקר הנוכחי בדק באופן אמפירי את הקשר בין ניהול מש"א ירוק לבין התנהגות ירוקה של עובדים במקום העבודה. הוא השתמש אמצעים ל-נמ"א ירוק שהחוקרים פיתחו, והסתמך על ה-HRM ההתנהגותי ועל ספרות האקלים הפסיכולוגי כדי לבחון מודל רעיוני המשלב את האקלים הפסיכולוגי הירוק והערכים הירוקים אינדיווידואלים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

The Effects of Divorce on Children

גירושין יכולים להיות בעלי השפעה משמעותית על הרווחה הרגשית, החברתית והפסיכולוגית של הילדים. ילדים עלולים לחוות מגוון רחב של רגשות, כולל עצב, כעס, בלבול וחרדה.

לצפיה ←

הכוונה עצמית ומוטיבציה

תאוריית ההכוונה העצמית (באנגלית: Self-determination theory ובראשי תיבות: SDT) היא תאוריה נחקרת ובעלת השפעה רחבה על מוטיבציה אשר מצביעה על כך שלאנשים יש יותר סיכוי

לצפיה ←