דוגמאות

How to…do research interviews in different ways

כיצד... לבצע ראיונות מחקריים בדרכים שונות

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

de la Croix, A., Barrett, A., & Stenfors, T. (2018). How to… do research interviews in different ways. The clínical teacher, 15(6), 451-456.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

שיפור כישורי הראיון המחקרי הוא קריטי לחוקרים מכמה סיבות. ראשית, ראיונות מחקר משמשים לעיתים קרובות כשיטה העיקרית לאיסוף נתונים איכותניים. כישורי ריאיון יעילים מאפשרים לחוקרים לעורר תגובות עשירות ומעמיקות מצד המשתתפים, ומספקים תובנות ופרספקטיבות רבות ערך שאולי לא יעלוו בשיטות איסוף נתונים אחרות. ריאיון שנעשה במיומנות מאפשר לחוקרים להתמקד יותר בחוויות המשתתפים, ברגשות ובתהליכי המחשבה, מה שמוביל להבנה מקיפה יותר של נושא המחקר.

שנית, איכות ראיונות המחקר משפיעה ישירות על התוקף והאמינות של הנתונים שנאספו. למראיינים מיומנים יש את היכולת ליצור סביבה נוחה ובטוחה המעודדת את המשתתפים לשתף תגובות כנות ואותנטיות. הם יכולים ליסד יחסי קרבה, להאזין באופן פעיל, ולהשתמש בטכניקות חקירה מתאימות כדי לעורר מידע מפורט ומדויק. על ידי השחזת כישורי הראיון שלהם, חוקרים יכולים למזער הטיות, לפרש תגובות בצורה יעילה יותר, ולשפר את הדיוק הכללי של המחקרים שלהם.

יתר על כן, שיפור כישורי ראיון מחקרי משפר את הרמה האתית של המחקר. ראיון אתי דורש כיבוד זכויותיהן של המשתתפות, תוך הבטחה של הסכמה מדעת ושמירה על סודיות. מראיינים מיומנים יודעים טוב יותר לנווט בין נושאים רגישים או בעלי פוטנציאל לעורר מצוקה, באופן המבטיח למשתתף רווחה לאורך כל תהליך הראיון. הם יכולים להפעיל תקשורת אמפתית ולטפל באופן פעיל בכל חשש או אי נוחות שמשתתפים עלולים לחוות, תוך שימוש בשיטות מחקר אתיות.

לבסוף, פיתוח כישורי ראיון מחקרי הוא חיוני לחוקרים כדי לשפר את התרגול שלהם באופן מתמשך. חשיבה על התנסויות בראיון, חיפוש משוב ושיפור טכניקות ראיון יכולים להוביל לצמיחה מקצועית ויכולת מוגברת. חוקרים המשקיעים בשיפור מיומנויות הראיון שלהם נמצאים בעמדה טובה יותר כדי לעצב פרוטוקולי ראיון יעילים יותר, לשאול שאלות בעלות תובנות, ולהתאים את הגישה שלהם בהתבסס על הצרכים הייחודיים והמאפיינים של המשתתפים.

במאמר זה, החוקרים מספקים נקודות התייחסות, רמזים ועצות במטרה לסייע לשפר את כישורי הריאיון המחקר, בפרט בתחום הרפואה ובתחומים המשיקים לה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

The changes we need: Education post COVID-19

כיצד הקורונה השפיעה על החינוך? האם הקורונה יצרה הזדמנויות לשינוי חינוכי? שאלות אלה ונוספות נידונות במאמר החשוב של ז'או וווטרסטון. לקורונה, כלומר למצב המיוחד שנוצר

לצפיה ←

כמה מחשבות על הוראה

אחד הדברים הכי חשובים בלמידה הוא התשוקה ללמוד. מחקרים לכל שנות חקר החינוך הראו באופן עקבי שללא סקרנות וללא תשוקה ללמוד, קשה מאוד ללמוד וגם

לצפיה ←