דוגמאות

"בין עור ברווז לעור פיל" – פסיכודרמטולוגיה וטיפול בבעיות עור

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

מנדלקרן, א. ואדרי, נ. (2020). "בין עור ברווז לעור פיל" – פסיכודרמטולוגיה וטיפול בבעיות עור. פסיכואנליטיקה, 77, 20-27.

2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

פסיכודרמטולוגיה היא תחום חדש יחסית המתמקד באינטראקציה בין הנפש והעור. זהו תחום מחקר בין-תחומי המאגד תחתיו את תחומי הדרמטולוגיה והפסיכולוגיה. פסיכודרמטולוגיה מנסה להבין את הקשר בין גורמים פסיכולוגיים כגון מתח, חרדה ודיכאון, לבין בעיות עור כגון פסוריאזיס, אקזמה, אקנה ורוזציאה.

תחום הפסיכודרמטולוגיה חוקר את יחסי הגומלין המורכבים בין העור לבין מערכות העצבים, מערכת החיסון והמערכת האנדוקרינית. הוא גם מבקש לזהות את הגורמים הפסיכולוגיים והחברתיים שיכולים להשפיע על בריאות העור, כגון ההשפעות של מתח, גורמי סגנון חיים, ומצבים רגשיים על תנאי העור.

טיפולים פסיכודרמטולוגיים כוללים לעיתים קרובות שילוב של טיפולים דרמטולוגיים והתערבויות פסיכולוגיות, כגון טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טכניקות הרפיה, ושיטות מודעות. טיפולים אלו יכולים לסייע בשיפור הן ברווחתם הנפשית של מטופלים והן במצב העור שלהם.

במאמר זה החוקרים דנים בגישות שונות לטיפול ודוגמאות לטיפולים בגישות אלה, וכן מציגים מקרה של טיפול פסיכודרמטולוגי בפסוריאזיס.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Idealism and the Mind-Body Problem

בעיית גוף-נפש קשורה קשר הדוק לעמדה הפילוסופית של אידיאליזם. אידיאליזם (מאנגלית: Idealism) היא ההשקפה שהמציאות היא בבסיסה מנטלית או רוחנית בטבעה, ושהעולם הפיזי הוא אשליה

לצפיה ←

Ecological models of human development

מודלים אקולוגיים של התפתחות אנושית הם מסגרות תאורטיות שמטרתן להבין את האינטראקציות המורכבות בין האדם לסביבתו בעיצוב התפתחות אנושית. מודלים אלה זיהו שההתפתחות האנושית מושפעת

לצפיה ←