דוגמאות

Servant Leadership Characteristics, Organisational Commitment, Followers’ Trust, Employees’ Performance Outcomes: A Literature Review

מאפייני מנהיגות משרתת, מחויבות ארגונית, אמון המונהגים, תוצאות ביצועי העובדים: סקירת ספרות

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Purwani Setyaningrum, R., Setiawan, M., & Wirawan Irawanto, D. (2020). Servant leadership characteristics, organisational commitment, followers’ trust, employees’ performance outcomes: a literature review. European Research Studies Journal 23(4), 902-911.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

מנהיגות משרתת היא סגנון מנהיגות המדגיש את תפקידו של המנהיג בשירות ובהעצמת עובדיו או בני צוותו. לגישה זו של מנהיגות יכולה להיות השפעה משמעותית על היבטים שונים של הדינמיקה הארגונית, כולל ביצועי עובדים, מחויבות ארגונית ואמון עובדים במנהיגים.

על ביצועי עובד, מנהיגות משרתת יכולה להשפיע למשל כך:

מוטיבציה מוגברת: מנהיגי משרתים נוטים להיות תומכים ואמפטיים, ויכולים להגביר את המוטיבציה של העובדים. כאשר העובדים מרגישים שהמנהיג שלהם באמת דואג לרווחתם ולהתפתחותם, הם נוטים יותר להיות בעלי מוטיבציה לביצועים טובים. מנהיגי העובדים יוצרים סביבת עבודה חיובית על ידי הערכת דעות וצרכים של העובדים. שביעות רצון גבוהה יותר מהעבודה מובילה לעיתים קרובות לביצועים משופרים, שכן עובדים מרוצים נוטים יותר להשקיע מאמץ רב יותר ולהיות מעורבים בעבודתם. כמו כן מנהיגי משרתים להעצים את עובדיהם על ידי מתן להם אוטונומיה והזדמנויות לצמיחה. עובדים מועצמים נוטים יותר לקחת בעלות על המשימות שלהם ושואפים למצוינות.

למנהיגים בסגנון משרת יש בדרך כלל תקשורת פתוחה ושקופה עם העובדים שלהם. תקשורת ברורה מסייעת לעובדים להבין את תפקידם ואת ציפיותיהם, תוך הפחתת הסבירות לשגיאות או לאי-הבנות העלולות להשפיע על הביצועים.

הנה מספר השפעות אפשריות של מנהיגות משרתת על מחוייבות ארגונית:

מנהיגי משרתים בונים אמון ונאמנות בכך שהם מראים דאגה אמיתית לשלומם של עובדיהם. עובדים שמרגישים מוערכים ונתמכים נוטים יותר להיות מחויבים לארגון ולמטרותיו. רמות גבוהות יותר של מחויבות ארגונית מובילות לעיתים קרובות להאטת תחלופת העובדים. כאשר עובדים מחויבים לארגון, יש להם פחות סיכוי למצוא תעסוקה במקום אחר.  מנהיגות משרתת מטפחת לכידות קבוצתית חזקה יותר, תחושה של קהילה ועבודת צוות. עובדים שמרגישים חלק מצוות מלוכד מחויבים יותר להצלחת הארגון.

למנהיגות משרתת ישנה גם השפעה גם על אמון עובדים במנהיגים:

מנהיגים משרתים נתפסים כאמינים, כי הם מעדיפים את האינטרסים של הצוות שלהם על פני האינטרסים שלהם. התנהגות זו בונה אמון לאורך זמן. מנהיגים משרתים הם לרוב שקופים לגבי ההחלטות והפעולות שלהם, מה שעוזר לעובדים להבין ולסמוך על המניעים והכוונות שלהם. בדרך כלל, מנהיגים משרתים מציגים התנהגות עקבית, המחזקת את האמון במנהיגותם. העובדים יודעים למה לצפות, מה שמעודד אמון ביכולות של המנהיגים שלהם.

לסיכום, מנהיגות משרתת יכולה להשפיע לטובה על ביצועי העובדים, המחויבות הארגונית ואמון העובדים במנהיגים. על ידי התמקדות ברווחתם וגידול עובדיהם, מנהיגים משרתים יוצרים סביבה מסייעת לאנשים לשגשג, תורמים להצלחת הארגון, ומפתחים קשרים חזקים עם מנהיגיהם ועם הארגון בכללותו. עם זאת, חשוב לציין כי האפקטיביות של מנהיגות משרתת עשויה להשתנות בהתאם להקשר הספציפי וליישור של פרקטיקות מנהיגות עם מטרות ארגוניות ותרבות.

מאמר זה מציג סקירת ספרות שיטת של ההשפעות של מנהיגות משרתת על מחוייבות אירגונית, אמון המונהגים וביצועי העובדים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מה צריך המדריך? הקשר בין מאפייני ההדרכה, האישיים והסביבתיים של המדריך, להתפתחות והמסוגלות המקצועית של המתמחים

הדרכה (סופרוויז'ן) היא מרכיב חיוני וקריטי בעבודתו של הפסיכולוג החינוכי. ראשית, ההדרכה מספקת לפסיכולוג תמיכה מקצועית ורגשית בעבודה המורכבת והמאתגרת עם תלמידים, הורים וצוותי חינוך. המפגש

לצפיה ←