דוגמאות

Deep play: Notes on the Balinese cockfight‏

משחק עמוק: הערות על קרב התרנגולים הבאלינזי

מאמר אקדמי להורדה בחינם (pdf)

איך לצטט לפי APA

Geertz, C. (1972). Deep Play: Notes on the Balinese Cockfight. Daedalus, 101(1), 1-37.

קבל תרגום מסוכם של המאמר
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה
תאריך קבלת הסיכום:
היקף הסיכום:

"משחק עמוק: הערות על קרב התרנגולים הבאלינזי" הוא מאמר מכונן של קליפורד גירץ, אנתרופולוג בולט שהוביל עבודת שדה בבאלי, אינדונזיה. החיבור פורסם לראשונה בשנת 1972 ומאז הפך לקלאסיקה בתחום האנתרופולוגיה ולימודי התרבות. במאמר זה מנתח גירץ את קרב תרנגולים מבאלי כצורה של תקשורת סימבולית וביטוי תרבותי. הוא טוען שקרב תרנגולים משמש כדרך לגברים באלי לבטא את הגבריות שלהם, את התחרותיות ואת מעמדם החברתי. קרב תרנגולים הוא לא רק קרב דמים או סוג של הימורים, אלא טקס מורכב שמוטמע עמוק בתרבות והחברה של באלי.

הניתוח של גירץ את קרב התרנגולם מתמקד בממדים הסמליים שלו. הוא מציין כי קרב תרנגולים הוא לא רק קרב פיזי בין שתי ציפורים, אלא ייצוג של מאבקים חברתיים ופוליטיים גדולים יותר. התרנגולים עצמם נתפסים כממלאים את מקומם של בעליהם, אשר בתורם מייצגים את הקהילות שלהם. התוצאה של קרב תרנגולים נראית לפיכך כהשתקפות של העוצמה היחסית של הקהילות האלה.

גירץ גם מנתח את התפקיד של הימורים בקרב תרנגולים. הוא טוען כי הימורים הם לא רק אמצעי להשגת כסף, אלא דרך עבור גברים תושבי באלי להפגין את מצבם הכלכלי והחברתי. גודל ההימורים נתפס כאינדיקציה לעושרו ולכוחו של המהמר, ופעולת ההימורים עצמה נתפסת כדרך לחזק את הדומיננטיות על אחרים.

האנליזה של גירץ את קרב תרנגולים בבאלי מהווה דוגמה לגישתו המורחבת לאנתרופולוגיה המדגישה את החשיבות של פירוש סמלים ומנהגים תרבותיים בהקשרים ההיסטוריים והחברתיים הספציפיים שלהם. על ידי ניתוח קרב תרנגולים כסוג של משחק עמוק, גירץ מספק תובנות על הדרכים המורכבות שבהן התרבות מעצבת את ההתנהגות האנושית ואת היחסים החברתיים.

המאמר תורגם לעברית:
גירץ, ק. (1990). משחק עמוק: הערות על קרב התרנגולים הבאלינזי. בתוך: גירץ, פרשנות של תרבויות (עמ' 273-305). ירושלים: כתר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Collective Memory

זיכרון קולקטיבי הוא מונח המתייחס לזיכרונות משותפים, חוויות וידע אשר מועברים מדור לדור, בתוך קבוצה חברתית מסוימת. זוהי דרך שבה אנשים מתאחדים כדי ליצור תחושה

לצפיה ←

המלכה בודדה, המלך ירד מנכסיו: שבירת קונבנציות בארבעה משירי הילדים של נורית זרחי לאור הפואטיקה של המעשייה העממית

נורית זרחי היא משוררת וסופרת ישראלית אשר ידועה בשירתה החדשנית ומלאת התובנה לילדים. שירתה של זרחי לילדים מאופיינת בפשטות, בהירות ועומק רגשי. עבודותיה חוקרות לעיתים

לצפיה ←